خانه / آموزش سخنرانی / ارائه سخنرانی طولانی بدون خستگی

ارائه سخنرانی طولانی بدون خستگی

ارائه سخنرانی طولانی بدون خستگی هیچ قانون بدون اشتباهی را نمی توان ارائه کرد، اما در کل دو مرحله اصلی را می توان پیش بینی کرد که ارائه سخنرانی طولانی بدون خستگی مخاطبان و شنوندگان باشد.
سخنرانی طولانی


راه حل برای ارائه سخنرانی طولانی بدون خستگی

نه لازم است مقدمه چینی کنید، نه پیش درآمدی بگویید. فورا به سراغ اصل موضوع بروید و آن را با زدن مثالی شروع کنید.

اینگونه می توانید توجه حاضرین را به خود جلب نمایید که البته کار سختی است. وقتی که سخنانتان را با داستانی از تجارب خود آغاز می کنید، در مسیر درستی قرار می گیرید، چون وقتی دارید داستانی را تعریف می کنید مطلب ناگفته باقی نمی ماند.

وقتی گوینده از تجارب زندگی خود حرف می زند که کاملا آن را با تمام وجودش احساس کرده است و در نتیجه هرگز جزئیات آن را فراموش نمی کند.
 
در نهایت چه می شود؟ ایجاد آرامش درونی و مطمئن که موجب می شود گوینده بتواند رابطه ای دوستانه با خواهش می کنم، خواهش می کنم خود را در این تله گرفتار نکنید، تا توجه مخاطب را به هر صورت ممکن جلب نمایید.

 به خاطر داشته باشید که راجع به جلب توجه به جا و مطلوب حرف می زنیم.
 
هیچ فرد عاقلی سخنرانیش را با اهانت به مخاطب یا گفتن عبارتی نا خوش آیند و نفرت انگیز که باعث واکنش نشان دادن و یا شورش حضار علیه او و پیامش باشد آغاز نمی کند.
 
این مدل جلب توجه کردن شخصیت شما را به عنوان یک سخنران زیر سوال می برد و مانع از این میشود که ارائه سخنرانی طولانی بدون خستگی برای مخاطبان خود داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *