تمرین بداهه گویی برای سخنرانی

اگر بتوانیم فی البداهه صحبت کنیم و افکار و سخنانمان را در زمان کوتاهی هماهنگ و تنظیم نماییم، خیلی مهم تر از سخنرانی پس از آمادگی و تمرین فراوان است. در این مقاله آموزش سخنرانی در مورد اهمیت و چگونگی تمرین بداهه گویی صحبت خواهیم کرد، همراه ما باشید.
هر کس که از هوش نرمالی برخوردار و کمی خویشتن دار باشد، می تواند سخنرانی فی البداهه و قابل قبول و گاهی هم بسیار شایسته ای را ایراد کند. برای مواقعی که شما مجبور می شوید در جمعی چند جمله ای فی البداهه صحبت کنید، روش هایی برای تقویت و تمرین بداهه گویی وجود دارد که یکی از آن ها تمرین کردن در جمع است.
این تمرین می تواند نوعی بازی باشد. با گروهی از دوستان خود جمع شوید و هر کدام روی کاغذ کوچکی موضوعی را بنویسید. آن را تا کنید و درون کیسه ای بیندازید. سپس کیسه را تکان دهید و هر کدام یکی از کاغذ ها را بردارید و در مورد موضوعی که رویش نوشته شده است یک دقیقه فی البداهه صحبت کنید. موضوعات می توانند بسیار ساده باشند اما نباید در مورد موضوع های تکراری حرف بزنید. با انجام این بازی پس از مدتی می توانید در بداهه گویی بسیار توانا شوید. با این بازی در مورد موضوعات متفاوت مطالب زیادی یاد می گیرید و می آموزید اطلاعات خود را در مورد موضوعات مختلف با هم در آمیزید.
هرچه شخص در این زمینه بیشتر کوشش کند، آسان و راحت تر کمی تواند این کار را انجام دهد. سخنرانی که بدون برنامه ای از پیش تعیین شده باشد، باعث بالا رفتن مهارت شما می شود و هرچه تمرین بداهه گویی بیشتری داشته باشید جهت رسیدن به شرایط واقعی سخنرانی های طولانی تر آمادگی بیشتری خواهد داشت و می توانید در زندگی اجتماعی و تجاری خود مهارت پیدا کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *